تبلیغات
.سر به هوا

إن الحسین مصباح الهدی و سفینة النجاة

سلام :

سال چهارم هجرت (1) بود که فززندعلی (ع ) و فاطمه (س)چشم به جهان گشود هر چند که در روز ولادت ایشان اختلافاتی هست اما شیخ طوسی (ره) روایت كرده كه بیرون آمد توقیع شریف به سوی قاسم بن علاء همدانی وكیل امام حسن عسگری (ع )كه مولای ما حضرت حسین (ع)در روز پنجشنبه سیم ماه شعبان متولد شده.

اذان را رسول خدا در گوش راستش و اقامه را در گوش چپش گفت . (2)

شاید در همان روز اول بود که جبرئیل از سوی خداوند خبر آورد : یا رسول الله این نوزاد را شبیر نام بنه و این چنین خداوند او حسین را نام نهاد.(3)

 

چون روز هفتم شد حضرت رسول (ص)به اسماء فرمود كه بیاور فرزند مرا چون او را به نزد آن حضرت بردم گوسفند سیاه و سفیدی از برای او عقیقه كرد كه یك رانش را به قابله داد و سرش را تراشید و به وزن موی سرش نقره تصدق كرد و خلوق بر سرش مالید، پس او را بر دامن خود گذاشت و فرمود ای ابا عبدالله چه بسیار گران است بر من كشته شدن تو، پس بسیار گریست. اسماء گفت: پدر و مادرم فدای تو باد این چه خبر است كه در روز اول ولادت گفتی و امروز نیز می‌فرمائی و گریه می كنی، حضرت فرمود كه: می‌گریم بر این فرزند دلبند خود كه گروهی كافر ستمكار از بنی امیه او را خواهند كشت، خدا نرساند به ایشان شفاعت مرا، خواهد كشت او را مردی كه رخنه در دین من خواهد كرد و به خداوند عظیم كافر خواهد شد، پس گفت خداوندا سؤال می‌كنم از تو در حق این دو فرزندم آنچه را كه سوال كردم ابراهیم در حق ذریت خود خداوندا تو دوست دار ایشان و دوست دار هر كه دوست می‌دارد ایشان را و لعنت كن هر كه ایشان را دشمن دارد لعنتی چندان كه آسمان و زمین پر شود .

در تمام شش سال و چند ماهی که پیامبر حسین (ع) را در آغوش می گرفت همه از اظهار محبت رسول خدا آگاه شدند (5)

نقل کرده اند که سلمان از زبان رسول خدا شنیده است که حسین را در آغوش می گرفت می بوسید و می فرمود :

تو بزرگوارو پسر بزرگوار و پدر بزرگوارانی ، تو امام و پسر امام و پدر امامان هستی ریا، تو حجت خدا و پسر حجت خدا و پدر حجت های خدایی که نه نفرند و خاتم ایشان قائم ایشان ( امام زمان عج ) می باشد .(6)

نه فقط شیعه که اهل سنت هم از حب رسول خدا و حسین (ص) خبر آورده اند که پیامبر می فرمودند : حسین از من است و من از حسینم.(7)

«چون فطرس به آسمان بالا رفت می‌گفت كیست مثل من و حال آنكه من آزاد كرده ی

حسین بن علی و فاطمه و محمدم (ع) »

شرح حال ملکی بنام فطرس

شیخ صدوق و ابن قولویه و دیگران از حضرت صادق علیه السلام روایت كرده‌اند كه چون حضرت امام حسین علیه السلام متولد شد حق تعالی جبرئیل را امر فرمود كه نازل شود با هزار ملك برای آن تهنیت گوید حضرت رسول صلی الله علیه و آله را از جانب خداوند و از جانب خود، چون جبرئیل نازل می‌شد گذشت در جزیره از جزیره‌های دریا به ملكی كه او را فطرس می‌گفتند و از حاملان عرش الهی بود.

وقتی حق تعالی او را امری فرموده بود و او كندی كرده بود پس حق تعالی بالش را در هم شكسته و او را در آن جزیره انداخته بود پس فطرس هفتصد سال در آنجا عبادت حق تعالی كرد تا روزی كه حضرت امام حسین علیه السلام متولد شد.

و به روایتی حق تعالی او را مخیر گردانید میان عذاب دنیا و آخرت او عذاب دنیا را اختیار كرد پس حق تعالی او را معلق گردانید به مژگانهای هر دو چشم در آن جزیره و هیچ حیوانی از آنجا عبور نمی كرد و پیوسته از زیر او دود بدبوئی بلند می‌شد چون دید كه جبرئیل با ملائكه فرود می‌آیند از جبرئیل پرسید كه اراده كجا دارید؟ گفت چون حق تعالی نعمتی به محمد صلی الله علیه و آله كرامت فرموده است، مرا فرستاده است كه او را مبارك باد بگویم، ملك گفت ای جبرئیل مرا نیز با خود ببر شاید كه آن حضرت برای من دعا كند تا حق تعالی از من بگذرد. پس جبرئیل او را با خود برداشت و چون به خدمت حضرت رسالت صلی الله علیه و آله رسید تهنیت و تحیت گفت و شرح حال فطرس را به عرض رسانید. حضرت فرمود كه به او بگو كه خود را به این مولود مبارك بمالد و به مكان خود برگردد. فطرس خویشتن را به امام حسین مالید، بال برآورد و این كلمات را گفت و بالا رفت عرض كرد یا رسول الله همانا زود باشد كه این مولود را امت تو شهید كنند و او را بر من به جهت این نعمتی كه از او به من رسید مكافاتی است كه هر كه او را زیارت كند او را به حضرت حسین علیه السلام برسانم، و هر كه بر او سلام كند من سلام او را برسانم، و هر كه بر او صلوت بفرستد من صلوات او را به او می‌رسانم (8).

درسهائی از زبان امام حسین ( ع) :

مردم بنده ی دنیا هستند و دین را فقط با زبانشان لمس می کنند ، تا وقتی بدانند این گفتگوی ظاهری به ضرر دنیایشان نیست بر محور دین چرخ می خورند ، اما آنگاه که به امتحانی آزموده شوند ( که لازم آید از دنیا ببرند و به دین بپیوندند ) دین داران واقعی کم هستند .(9)

امین مپندار مگر آنکس را که از خدا بترسد .(7)

از حضرتش پرسیدند : فضیلت چیست ؟ فرمودند : مالک زبان بودن و بذل نیکی (10)

  • لینک ارتباط با حرم مولا حسین (ع)

----------------------------------------------------------------------------------

-قول مشهور شیعه ر.ک.ب اعلام الوری طیرسی و سید بن طاوس و شیخ ابن نما و شیخ مفید در ارشاد نیز ولادت آن حضرت را در پنجم شعبان ذكر فرموده‌اند ، و شیخ مفید در مقنعه و شیخ در تهذیب و شهید در دروس آخر ماه ربیع الاول ذكر فرموده‌اند ، و به این قول درست می‌شود روایت كافی از حضرت صادق علیه السلام كه مابین حسن و حسین علیهماالسلام طهری فاصله شده و مابین میلاد آن دو بزرگوار شش ماه و ده روز واقع شده

-امالی شیخ طوسی

-کافی ج 6

-شیخ طوسی

www.emamhossein.com/veladate%20emam.htm-

-مقتل خوارزمی ج 1

-سنن ترمذی ج 55

www.emamhossein.com/veladate%20emam.htm-

-تحف العقول

-بلاغة الحسین

- کتاب پیشوای سوم ، مؤسسه در راه حقشنبه 3 مرداد 1388 | نظرات ()


موضوعات

دفاع مقدس

مهدویت

ائمه معصومین (ع)

متفرقه

اسلام

موسیقی

روزانه ها

حجاب

شهادت

دوستان

قرآن

یک وبلاگ مذهبی نظامی

سید مسعود شجاعی طباطبائی

رنگ خدا

قزوه

نشانه

حاج رضوان

میعاد گاه یار

نماینده

مثل هیچکس

نستوه

انتهای بیراهه

سایبریا

خدا هم عاشق است

محمد

میلاد عرفان پور

پلخمون

مجاهدین

رفاقت با شهدا

کربلائی 110

سیاه مشق

دست نوشته های یک بسیجی

آرشیو مطالب

آبان 1389

مرداد 1389

آبان 1388

مهر 1388

شهریور 1388

مرداد 1388

تیر 1388

اردیبهشت 1388

فروردین 1388

اسفند 1387

نویسنده

سر به هوا

آمار سایت

بازدیدهای امروز :
بازدیدهای دیروز :
كل بازدیدها :
كل مطالب :

امکانات جانبی

RSS 2.0

سایت سیاسی فرهنگی مرصاد20