تبلیغات
.سر به هوا

منجی موعود

السّلام علی المهدی الذی وَعَدَ الله عزوجلَّ به ِالامَم اَن یجمَعَ به ِالکلِم و َ یَلمَّ به الشَّعث

سلام :

جهان امروز با وجود تصویب هزاران قانون بین المللی و ایجاد تشکیلات و سازمانهای ایجاد صلح و امنیت هنوز در پیچ و خم های دستیابی به صلح نه حتی صلحی پایدار و رسیدن به آرامش با ابرقدرتها دستو پنجه نرم می کند هنوز هم داعیه داران تمدن و پیشرفت با جنگ و غارت و وحشیگری به سبک روزگاران پیش و شاید بارها و بارها فجیع تر از آن روزها جهان را به سمت نا امیدی از بهبود اوضاع امنیتی سوق می دهند ، زورگویان و مستکبران حقوق ملتها را به نفع منافع خود زیر پا می گذارند ، خانه ها را ویران می کنند ، ملتها را از سرزمینهایشان طرد می کنند ....

آیا امنیت ، صلح و آرامش به جهان باز خواهد گشت و روزی خواهد رسید که مستضعفان و صالحان بر روی زمین حکمرانی کنند ؟

جهان در انتظار منجی

شاید بهتر باشه دید که آیا به جز مسلمانان دیگران هم به وجود همچین کسی در ادیان خودشون اعتقاد دارند یا نه ؟ آیا منجی که در دین اسلام از او به نام مهدی یاد شده و یک منجی جهانی معرفی شده فقط برای نجات مسلمانها به زمین می آد ، ممکنه کسی که برای نجات جهانیان ظهور می کنه فقط برای یه عده خاص شناخته شده باشه و دیگران ازوجود او بی خبر باشند ؟

خوبه که اول سراغ زبور بریم ، شاید یکی از قدیمیترین کتبی باشه که وعده ارث زمین را به صالحان داده در مزامیر این چنین آمده که :

«زیرا که شریران منقطع خواهند شد ، و اما منتظران خداوند ، وارث زمین خواهند شد . هان بعد از اندک زمانی شریر نخواهد بود ، در مکانش تأمل خواهی کرد و نخواهد و نخواهد بود . و اما حلیمان وارث زمین خواهند شد ... زیرا که بازوان شریر شکسته خواهد شد . و اما صالحان را خداوند تأیید می کند .خداوند روزهای کاملان را می داند و میراث آنها خواهد بود ، تا ابدالاباد » 1

همچنین درتورات از وجود مصلحی خبر داده شد که این روایات از قول انبیای متعدد تکرار شده :

اشعیا نبی : « مسکینان را به عدالت داوری خواهد کرد ...گرگ با بره سکونت خواهد کرد ، پلنگ با بزغاله خواهد خوابید ... و در تمامی کوه مقدس من ، ضرر و فسادی نخواهند کرد ، زیرا که جهان از معرفت خداوند پر خواهد شد » .2

خداوند به دانیال نبی می فرماید : و در آن زمان میکائیل ، امید اعظمی که برای پسران قوم تو    « ایستاده » قائم است خواهد بر خاست ... و بسیاری از آنانکه در زمین خوابیده اند ، بیدار خواهند شد ... آنانکه بسیاری را به راه عدالت رهبری می نماید مانند ستارگان خواهند بود تا ابد الاباد .اما تو ای دانیال ! کلام را مخفی دار و کتاب را تا آن زمان مهر کن . بسیاری به سرعت تردد خواهند نمود ... خوشا به حال آنان که انتظار می کشند .3

در انجیل لوقا اینچنین آمده است : «کمرهای خود را بسته ، چراغهای خود را افروخته بدارید ... خوشا به حال آن غلامان که آقای ایشان چون آید ایشان را بیدار یابد ... پس شما نیز مستعد باشید ، زیرا در ساعتی که گمان نبرید پسر انسان می آید ».

هندوها در کتابهای مقدس خودشان این منجی را کالکی لقب داده اند در اوپانیشاد این چنین می آید :

«کالکی ، مظهر دهم ویشنو ، در انقضای کلی یا عصر آهن سوار بر اسب سفیدی در حالیکه شمشیر برهنه درخشانی به صورت دنباله دار رد دست دارد ، ظاهر می شود و شریران را تماماً هلاک می سازد و خلقت را از نو تجدید ، و پاکی را رجعت خواهد داد» .

در کتاب شابوهرگان کتاب مانویه از شخصی به نام « خرد شهر ایزد » نام برده شده که باید در آخرالزمان ظهور کند و عدالت را در جهان بگستراند .

زردشتیها به وجود سوشیانس ( در پهلوی به معنای سود مند ) یا سوشیانت و یا استوت ارت معتقدند که او را درمان جمیع دردها و رنجها می دانند و او را به عنوان کسی که مردمان ناپاک رانابود می کند می شناسند .

جین ها به تبرتنگر ( نوید دهنده ) معتقدند که شخص کاملی است و ظهور کرده ، تباهی را از بین می برد و پاکی و صافی را از نو بر قرار می سازد .

برهمائیان در کتب مقدسشان از«ویشنو» زیاد نام برده اند از همه قویترو یرومند تر است ... در یک دست شمشیری یه مانند ستاره دنباله دار و در دست دیگر انگشتری درخشنده دارد . به هنگام ظهور وی ، خورشید و ماه تاریک می شوند و زمین خواهد لرزید .4

چینیان یک فصل کامل مهابهارات را به « کریشنا » اختصاص می دهند و می گویند : کریشنا ظهورکرده و جهان را نجات می دهد » .

علاوه بر این موارد ملتهای دیگر چون اسلاوها ، ژرمنها ، صرب ها و اقوام اسکاندیناوی از این شخص با نامهایی چون : آرتور ، اودین ، کالویبرک ، مارکوکرلیویچ ، بوخص و ... نام برده اند .

--------------------------------------------------------------------------- 

1- مزامیر مزمور 37 جمله های 9 - 12 و 17 - 18

2- کتاب اشعیا نبی ، فصل 11 جمله های 4 - 10

3- کتاب دانیال نبی ، فصل 12

4- اوپانیشاد ، مقدمه

- روایات ذکر شده از کتاب یاد مهدی (عج ) محمد خادمی شیرازی انتخاب شدهپنجشنبه 1 مرداد 1388 | نظرات ()


موضوعات

دفاع مقدس

مهدویت

ائمه معصومین (ع)

متفرقه

اسلام

موسیقی

روزانه ها

حجاب

شهادت

دوستان

قرآن

یک وبلاگ مذهبی نظامی

سید مسعود شجاعی طباطبائی

رنگ خدا

قزوه

نشانه

حاج رضوان

میعاد گاه یار

نماینده

مثل هیچکس

نستوه

انتهای بیراهه

سایبریا

خدا هم عاشق است

محمد

میلاد عرفان پور

پلخمون

مجاهدین

رفاقت با شهدا

کربلائی 110

سیاه مشق

دست نوشته های یک بسیجی

آرشیو مطالب

آبان 1389

مرداد 1389

آبان 1388

مهر 1388

شهریور 1388

مرداد 1388

تیر 1388

اردیبهشت 1388

فروردین 1388

اسفند 1387

نویسنده

سر به هوا

آمار سایت

بازدیدهای امروز :
بازدیدهای دیروز :
كل بازدیدها :
كل مطالب :

امکانات جانبی

RSS 2.0

سایت سیاسی فرهنگی مرصاد20