تبلیغات
.سر به هوا

درخت معجزه بنت جبیل

بسم الله النور

سلام :

پیش نوشت :

هر چی به این سر به هوا می گم بیا و یه مردونگی کن یا قید این وبلاگ نویسی رو بزن یا برو چار تا حرف درست و حسابی یاد بگیر اینجا می آیی یه حرفی واسه گفتن داشته باشی آخه اردو هم شد پست والا ننوشتنش حداقل سودی که داشت راه براه ملت مسخرت نمی کردن آخه تو رو چه به هجرت ، دسستت رو نمی شد ملت بفهمن رفته بودی صرفا محض رضای قلب مبارک ، واسه یللی تللی ، از اول ازل هم این سر به هوا حرف توی گوشش نمی رفت چراشو نمی دونم ؟فکر کنم یه مشکل مادر زادی باشه شایدم سیبی که خورده کرمو بوده ، حالا بماند !!!

دو سه روزه بهش می گم هی سر به هوا این بنرت بالا نمی آد ، نمی خوای ببینی چشه ، می گه حالا مثلا بنر نداشته باشیم چی می شه ؟؟؟ نمی دونم چی بهش بگم ، اصلا تو کل دنیا بی خیال تر از سر به هوا نجور !!!

نوشت : داشتم توی صندوقچه دنبال یه مطلب می گشتم واسه شهداء از روزی که اومدم اینجا یه مطلب به درد بخور درباره شهدا ننوشتم که حس کنم حق مطلب ادا شده ، شاید لایق نمی بینن این قلم نتراشیده در بارشون چیزی بنویسه ،از قضا چشمم افتاد پوشه بنت جبیل گفتم شاید شما هنوز درمورد درخت معجزه بنت جبیل چیزی نشنیده باشین هرچند ، حضرات که ماشاءالله ، ماشاءالله یه پاشون اینجاس یه پاشون بنت جبیل نشنیده باشن بعید نیست اما حتماً رفتن دیدن درختو از نزدیک ، واسه گذری هایی می نویسیم که قبل از وبلاگ ما از طرفای بنت جبیل رد نشدن .

قصه این جوری شروع می شه که یکی از بچه شیعه های بنت جبیل تصمیم می گیره اسم شهدای شهر رو روی دایره های چوبی بنویسه و آویزون درخت سپیدار خشکیده ای توی شهر کنه ، این درخت توی بنت جبیل به درخت شهدا معروف می شه ، مردم اونو از ریشه در می آرن و دو مرتبه با آب طلای تیره و لعاب ضد حرارت داغ می کنن .

این درخت به خاطر زیبائیش به همه مراسم برده می شده و بعد از جنگ سی وسه روزه هم اسم شهدای جدید بنت جبیل روی اون نصب می شه . یه روز که این سپیدار داخل یه تالار سر بسته ای بوده واسه یه مراسمی ،یکی از جوونا می ره داخل سالن می بینه که درخته جوونه زده و برگای تازه ای ازش سبز شده .

حالا عجیب ترش اینجاس که تعداد جوونه های سبز شده دقیقا برابر 43 بوده که مطابق با تعداد نام شهدایی هست که روی درخت نصب شده ، عجیب ترش کنم این که درخت از طول یه شکافی خورده و از لای اون عطر خیلی خوبی به مشام می رسه .

اگه تا قبل از این اتفاق شهر بنت جبیل با القابی چون "پایتخت مقاومت و آزادی "، "ام‌القرای شهیدان " و "شهر انقلابی‌ها " شناخته می‌شد اما از این پس باید از آن با نامی جدید یعنی "پایتخت معجزات الهی " یاد كرد.

این خبر برای دو سه سال پیش هست و توی خیلی از خبر گزاری ها منتشر شد ، من خبر رو از فارس گرفتم ، البته المنار هم گزارش کاملی درباره این درخت داره .

پس نوشت :

طوبى لبنت جبیل بشهدائها، وكراماتها، ومقاومیها، وطوبى لمن كان له قلب، واعتبر.

اگه یه درخت خشکیده از نام شهدا زنده شده ، حتماً اگه بخوان قلب مرده من هم زنده می شه !!!

پیشواز رفته ها ، نرفته ها از همین امشب سر همه افطاری هاتون سر به هوا رو دعا کنین .

یا علی ...جمعه 30 مرداد 1388 | نظرات ()


موضوعات

دفاع مقدس

مهدویت

ائمه معصومین (ع)

متفرقه

اسلام

موسیقی

روزانه ها

حجاب

شهادت

دوستان

قرآن

یک وبلاگ مذهبی نظامی

سید مسعود شجاعی طباطبائی

رنگ خدا

قزوه

نشانه

حاج رضوان

میعاد گاه یار

نماینده

مثل هیچکس

نستوه

انتهای بیراهه

سایبریا

خدا هم عاشق است

محمد

میلاد عرفان پور

پلخمون

مجاهدین

رفاقت با شهدا

کربلائی 110

سیاه مشق

دست نوشته های یک بسیجی

آرشیو مطالب

آبان 1389

مرداد 1389

آبان 1388

مهر 1388

شهریور 1388

مرداد 1388

تیر 1388

اردیبهشت 1388

فروردین 1388

اسفند 1387

نویسنده

سر به هوا

آمار سایت

بازدیدهای امروز :
بازدیدهای دیروز :
كل بازدیدها :
كل مطالب :

امکانات جانبی

RSS 2.0

سایت سیاسی فرهنگی مرصاد20